” Integracja 2021”

   W sobotę 19 czerwca odbyły się kolejne ćwiczenia z cyklu ‘’Integracja’’ zorganizowane przez OSP Wiekowo oraz OSP Mielżyn wspomaganych przez KP PSP w Gnieźnie.
Mimo ubiegłorocznej przerwy spowodowanej pandemią Covid19 w 2021r. udało się zorganizować warsztaty szkoleniowe ‘’Integracja 2021”. Hasło, które towarzyszyło nam w tym roku to „Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.” Philip Wylie.
Po krótkim przywitaniu gości między innymi :burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Mariana Gadzińskiego, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukaszowi Michalakowi ,instruktorów PSP Gniezno oraz druhów przybyłych na ćwiczenia nastąpiło, krótkie omówienie stanowisk:
Stanowisko 1. Ratownictwo Techniczne
Stanowisko 2. Ratownictwo Medyczne
Stanowisko 3. Pożary Wewnętrzne
Stanowisko 4. Zaopatrzenie Wodne
Następnie druhowie z OSP zostali podzieleni na grupy, które udały się na poszczególne stanowiska.
W warsztatach brały udział
OSP z dwóch powiatów:
słupeckiego: OSP Wola Koszucka oraz OSP Powidz
gnieźnieńskiego: OSP Kruchowo, OSP Modliszewo, OSP Mnichowo ,OSP Kłecko, OSP Zdziechowa, OSP Ułanowo ,OSP Trzemżal ,OSP Strzyżewo Smykowe ,OSP Dębnica ,OSP Łubowo(dwa zastępy), OSP Wiekowo, OSP Skorzęcin , OSP Gorzykowo, OSP Mielżyn ,OSP Witkowo(dwa zastępy).
Około 14.30 nastąpiło zakończenie oraz podsumowanie tegorocznej ‘’Integracji’’ przez dh Mariusza , a także instruktorów z poszczególnych stanowisk głos zabrał również dh Marian Łukowski Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Witkowie . Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na posiłek przygotowany przez druhów OSP Gorzykowo.