10 edycja warsztatów „Integracja”

W sobotę 27 kwietnia odbyły się kolejne ćwiczenia z cyklu ‘’Integracja’’ zorganizowane przez OSP Wiekowo oraz OSP Mielżyn wspomaganych przez KP PSP w Gnieźnie oraz UGiM W Witkowie.
Warsztaty ‘’Integracja 2024” odbywały się w tym roku pod hasłem :
„Wszystko,czego się dotąd nauczyłeś,zatraci sens,jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.” Paulo Coelho.
Po krótkim przywitaniu gości między innymi,
Mariana Gadzińskiego – Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo ,jego zastępcę Marka Wiatrowskieg ,Zastępce Komendanta Powiatowego st. kpt. mgr inż. Łukasza Michalaka ,Dowódcę JRG Gniezno mł. bryg. mgr inż. Jarosław Łagutoczkin , Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP w Witkowie dh Marian Łukowski, instruktorów z PSP Gniezno , a także druhny i druhów z jednostek OSP przybyłych na ćwiczenia
(obecnych było 15 jednostek),

nastąpiło krótkie omówienie stanowisk:
Epizod 1.Zarządzanie środkami gaśniczymi
Epizod 2. Wycinka drzew- Pilarka spalinowa
Epizod 3. Zarządzanie powietrzem- Oddychaj świadomie
Po przedstawieniu stanowisk dh Mariusz poprosił o zabranie głosu przybyłych gości.Jako pierwszy wystąpił burmistrz, który pogratulował organizatorom jubileuszowej 10 edycji ćwiczeń ” Integracja” oraz stwierdził ,iż każda impreza która będzie miała przynajmniej trzy edycje była i jest wspierana przez samorząd.
Następnie organizatorzy dh Mariusz i dh Paweł wręczyli burmistrzowi pamiątkowy prezent w ramach podziękowań za wieloletnią współpracę i wspieranie ćwiczeń „Integracja”, po zakończeniu przemówień przez przybyłych gości druhowie z OSP zostali podzieleni na grupy, które udały się na poszczególne stanowiska.

Około 14.00 nastąpiło zakończenie oraz podsumowanie tegorocznej ‘’Integracji’’ przez dh Mariusza , a także instruktorów z poszczególnych stanowisk, po czym głos zabrała bryg. Marta KACPRZYCKA Komendant powiatowy PSP Gniezno . Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na posiłek przygotowany przez druhów OSP Gorzykowo.