W dniu 16 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka ,w których również uczestniczyliśmy. Obchody rozpoczęły się od msza świętej w miejscowej kapliczce , a następnie uczestnicy przemaszerowali na orlą górę, gdzie przygotowano poczęstunek i wspólne biesiadowanie.